TriHyBus

Triple Hybrid Hydrogen Bus

Taiwan se zajímá o vodíkové technologie

7. června 2016

Mezi její zastávky, vedle Dánska nebo Německa, patřila Česká republika, konkrétně ÚJV Řež, a. s., (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.). Společnosti, která se dlouhodobě věnuje otázce vodíku, jeho využití v dopravě nebo jako formy ukládání energie například ze solárních článků.

Číst dál...

Vodíkové technologie na veletrhu Amper 2016 v Brně - seminář

V rámci 25. ročníku mezinárodního veletrhu AMPER se ve středu 16. března 2016 uskutečnil seminář na téma Vodíkové technologie v energetice a dopravě a Akumulace energie a malé energetické zdroje. Seminář, kterého se zúčastnilo na čtyři desítky zájemců o zmíněná témata, pořádala Česká vodíková platforma (HYTEP) společně se Skupinou ÚJV. Ještě před zahájením zmíněného semináře mohli návštěvníci veletrhu shlédnout živý televizní přenos rozhovoru s odborníky na vodíkovou problematiku Alešem Douckem a Lukášem Polákem, kteří oba působí v oddělení vodíkových technologií v ÚJV Řež, a. s. (dříve Ústav jaderného výzkumu, a. s.), a v rámci semináře měli několik přednášek. 

Číst dál...

Nizozemsko se zajímá o naše vodíkové technologie

24. 2. 2016

Byly to právě vodíkové technologie a projekty spojené s ochranou životního prostředí a obnovitelnými zdroji, které vedly kroky Chrise Kuijperse, vrchního ředitele (u nás pozice náměstek ministra) pro otázky klimatu, Ministerstva pro infrastrukturu a životní prostředí Nizozemského království (MINIEN KN) do Řeže. Návštěva se uskutečnila v době, kdy Nizozemí předsedá EU.

Číst dál...

Test Hondy FCX Clarity

Pan Indra z českého zastoupení Hondy nás poprvé kontaktoval koncem minulého roku prostřednictvím webu, kde jsme informovali o projektu TriHyBus. Tentokrát se zajímal o možnosti tankování vodíku pro osobní automobil. Z další komunikace vyplynulo, že české zastoupení Hondy plánuje pro svou promo akci využít vodíkovou Hondu FCX Clarity. Dokonce má v úmyslu zapůjčovat novinářům hned dva stroje! Nadšeně jsme souhlasili a přislíbili podporu.

Číst dál...